"Ovu silu mi već sedamnaest godina zaustavljamo gubeći naša tijela, živote i sva moguća naša dobra, te poput kule i predziđa kršćanstva branimo svakodnevnim ratovanjem kršćanske zemlje, koliko nam je to uopće ljudski moguće. Neka Vam dakle po nama bude rečeno ovo: ako bi mi popustili Turcima, tada bi oni u svako doba mogli zaskočiti kršćanstvo iz Hrvata."[1]
Ne raščlanjujući uzroke nepobitno je da mnogi Hrvati ne znaju povijesnu istinu da je prostor BiH oduzet Hrvatima, a da su ga, a i sada ga svojataju neki narodi i države. Naime povijest, bez politike, nepobitno utvrđuje da u Bosni od stoljeća sedmog živjeli Hrvati-katolici, ta da je islam u Bosnu došao u 15. stoljeću, a pravoslavci tek u 17. stoljeću.
Prva povijena istina i činjenica: Bosna je u povijesti bila sastavni dio i srce hrvatskog etničkog prostora.
Došavši u 7. stoljeću na ove prostore Hrvati osim na područje sadašnje Hrvatske jednako tako naselili su u isto vrijeme Bosnu, Srijem i Boku Kotorsku, pa i današnju Crnu Goru (Crvena Hrvatska!). Na tom prostoru nije postojala multinacionalnost, postojao je jedan narod /Hrvati/ i jedan teritorij – hrvatski povijesni prostor. Stalo otimanje hrvatskog povijesnog prostora rezultiralo je današnjom najneprirodnijom granicom između dvije države /Bosne i Hrvatske/. Bez velikohrvatske ideje jasno je da ta „čudna“ granice dokazuje da je Bosna bila srce hrvatskog teritorija, te da je ista istrgnuta utroba iz hrvatskog etničkog prostora.
Druga povijena istina i činjenica: Svi vladari srednjovjekovne Bosne bili su etnički Hrvati.
Činjenica je da su svi bosanski banovi (samo Hrvati imaju banove!) i svi kraljevi Bosne (Kulin ban, ban Pavao I. Šubić, svi Kotromanići, kralj Tvrtko, Hrvoje Vukčić Hrvatinić, bl. Katarina K., kralj Ostoja, Stjepan Tomašević), bili su etnički Hrvati, govorili su hrvatskim jezikom, a Bosansko kraljevstvo bilo je kratko vrijeme nakon pogibije Petra Svačića, posljednjeg hrvatskog narodnog vladara, ali i naravi to je bio nastavak hrvatskog kraljevstva. Niti jedan srednjovjekovni vladar Bosne nije bio ni musliman, a ni Srbin! A posljednji kralj hrvatske krvi Stjepan Tomašević, ubijen na prijevaru od Osmanlija 1463. godine.
Treća povijena istina i činjenica: U Bosni prije Turskih osvajačkih ratova i uspostave osmanlijske vlasti (1463.) nema Srba.
Povijesni dokumenti dokazuju da do tada u Bosni nema ni pravoslavnih crkvi, niti srpskih manastira, čak ne postoji ni pravoslavni vladika na tlu Bosne. Srednjovjekovna Bosna nije znala za pravoslavlje, a ni za Srbe. Isto tako Srednjovjekovna Bosna ne zna ni za muslimane. Muslimana u Bosni nema prije Turskih osvajanja. Tek pod Turcima mnogi su Hrvati-katolici i bosanski “krstjani” (bogumili) prešli na islam, neki milom, zbog privilegija ili samoodržanja, a mnogi silom zbog turskog zuluma.
Četvrta povijena istina i činjenica: Današnji muslimani u Bosni potomci su Hrvata-katolika i tzv. “krstjana” (bogumila – također Hrvata) koji su pod pritiskom okolnosti ili na silu prešli na islam.
U novoj vjeri tim Hrvatima je nametnut potpuno tuđi i strani arapski jezik. Nema povijesnih dokaza da su današnji muslimani u Bosni potomci Srba iz dva razloga: jer Srba u Bosni nije ni bilo i jer Turci nisu progonili Srbe. (Pećka patrijaršija!). Da je ovaj preobražaj proveden vrlo temeljito i efikasno dokazuje to što velika većina današnjih muslimana nikako ne žele znati, a još manje čuti za svoje hrvatsko podrijetlo.
Peta povijena istina i činjenica: Srpska pravoslavna crkvena vlast u Bosni postoji tek od 1709.
Naime tek te godine je osnovana Dabrobosanska eparhija, tako da se ta godina može uzeti kao godina službene nazočnosti pravoslavnih Vlaha i Srba u Bosni. Pravoslavce su u Bosnu doveli Turci na opustjela hrvatska ognjišta.
Povijest dokazuje da je znatan broj katolika-Hrvata uslijed terora srpske Pećke patrijaršije, a pod patronatom turskih vlasti na silu i prijevaru prešao na pravoslavlje (Trebinjska biskupija, Semberija, itd.). Zanimljivo je zapaziti da je tek kasnije, u 19. stoljeću, pravoslavna crkva počela provoditi poistovjećivanje pravoslavlja sa srpstvom. Nepobitno je da Bosna nikada u povijesti nije bila “srpska zemlja”.
Iskoristivši propast Osmanlijskog carstva, Srbi su i čiste hrvatske pokrajine počeli proglašavati “vekovnim srpskim ognjištima”, te su u ovom stoljeću izazvali tri rata radi sulude ideje da, “gdje je Srbin – tamo je i Srbija”!
Šesta povijena istina i činjenica: Pojedinci iz današnjega muslimanskog političkog i vjerskog vodstva zaraženi fundamentalizmom
Žele od Bosne stvoriti islamsku džamahiriju (islamska država, islamski sud, islamsko školstvo, itd.), te ne priznaju povijesnu istinu da u Bosni od stoljeća sedmog žive Hrvati-katolici, da je islam u Bosnu došao u 15. stoljeću, a pravoslavlje u 17. stoljeću. Na taj način se stvara muslimanska država u srcu Europe, što je i poznati plan Islamskih vjerskih vođa za „povratak islama na prostore gdje se nalazio za vrijeme Osmanlijskog carstva“.
Sedma povijena istina i činjenica: Za vrijeme Drugog svjetskog rata i poraća najviše su u Bosni i Hercegovini stradali Hrvati.
Hrvati su ubijani bez suda i nekoliko godina nakon završetka 2. svjetskog rata! U Bosni i Hercegovini je bilo hrvatskih sela 1945. u kojima nije bilo muškog Hrvata u dobi od 16 do 60 godina – sve je bilo poubijano ili raseljeno. Kasnije su komunisti gradili umjetna jezera u čisto hrvatskim općinama – samo da bi raselili Hrvate iz Bosne (Prozor, Ostrožac, Rama, Buško jezero, itd.).
Osma povijena istina i činjenica: Za cijelo vrijeme komunizma Hrvati Bosne i Hercegovine više od svih drugih morali su poput tihe rijeke stalno seliti i napuštati Bosnu i Hercegovinu.
Hrvati su u Bosni bili izloženo strahovitom teroru komunista (uglavnom Srba i Muslimana!) koji su u periodu od 45 godina u ime “bratstva i jedinstva” čistili Bosnu i Hercegovinu od Hrvata. Bosanski Hrvati nisu išli u Komunističku Partiju, držali su se Katoličke Crkve i zato Hrvat u Bosni nije mogao dobiti ni stan, ni posao, a ni položaj.
Zbog takvog „tihog“ etničkog čišćenja od 1945. do 1990. u Bosni je smanjen broj Hrvata za oko 750 tisuća. Samo u Australiju je u tom razdoblju useljeno oko 200 tisuća Hrvata, većinom iz Bosne i Hercegovine.
Po završetku 2. svjetskog rata 1945. godine, Sarajevo je imalo oko 33% Hrvata, a 1999. godine oko 3%.
Deveta povijena istina i činjenica: Muslimanska nacija ne postoji, ona je paradoks i povijesni besmisao.
Muslimansku naciju izmislili su komunisti da bi muslimane odvojili od hrvatskog etničkog korpusa. To je uvidjela i službena muslimanska politika i džamija pa su se odlučili da po sedmi put u ovom stoljeću mijenjaju naciju i sada nisu više po nacionalnosti Muslimani već Bošnjaci.
Također je danas besmisao govoriti o izmišljenoj bošnjačkoj naciji i nepostojećem bošnjačkom jeziku. Bosansko-hercegovačko-sandžački muslimani etnogenetski su potomci Hrvata, koji govore lijepim hrvatskim jezikom, te čija put, oči, krv, književnost i povijest dokazuju hrvatsko podrijetlo.
Nažalost, današnje muslimanske mase pod utjecajem svojih vođa ne znaju istinu o svojoj vjerskoj i nacionalnoj prošlosti.
Deseta povijena istina i činjenica: Najveće poniženje u 14 stoljeća nazočnosti Hrvata u Bosni i Hercegovini doživljavaju današnji Hrvati od Srba i Muslimana koji su uspjeli svijetu nametnuti antihrvatsku politiku.
Očigledna je i ponižavajuća antihrvatska politika Ujedinjenih naroda i Europe, kao i odviše popustljivu politiku Hrvatske Države svakodnevno etnički čiste Bosnu i Hercegovinu od starosjedilaca Hrvata.
Prije ovoga posljednjeg rata u Bosni i Hercegovini je živjelo oko 850 tisuća Hrvata. Danas je u Bosni i Hercegovini ostalo oko 380 tisuća Hrvata.
To znači da je oko 470 tisuća (od 850 tisuća!!) starosjedilaca Hrvata protjerano, iseljeno, raseljeno ili ubijeno na tlu Bosne i Hercegovine. Hrvati su istjerani od Srba iz Bosanske Posavine i mnogih župa Banjalučke biskupije, a od Muslimana iz prastarih “tvrđava hrvatstva i katoličanstva” u Bosni: Bugojna, Konjica, Kraljeve Sutjeske, Travnika, Vareša, itd.
Nepobitan je podatak da je BiH izgubila više Hrvata nakon Daytona i prestanka rata te uspostave Federacije nego li za vrijeme ratnih sukoba!?”
[1] Milan Kruhek, „Krajiške utvrde i obrana Hrvatskog Kraljevstva tijekom 16. st.“, Zagreb 1995. str. 49
Nema komentara:
Objavi komentar